נהיגה בשכרות עונשים

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

נהיגה בשכרות עונשים

נהיגה בשכרות עונשים

אין ספק כי הסיבה לאיסור על נהיגה בשכרות היא מוצדקת. מחקרים רבים מספור מראים שכאשר אנחנו נמצאים תחת השפעת אלכוהול תפקוד המוח יורד בצורה משמעותית, ישנה ירידה במהירות התגובה, ופגיעה בראייה הגורמת לטשטוש, ראיה כפולה של עצמים ועוד. עם זאת, אין ספק כי העונש שנקבע בחוק על עבירת נהיגה בשכרות הוא גדול מאוד –  שנתיים של פסילת רישיון, ו – 10 נקודות לחובת הנהג. לא פעם מדובר על אנשים שחיים ללא הרכב קשים מאוד עבורם, והעונש הזה קשה עד בלתי אפשרי. 

מתי נחשב הנהג שיכור לפי החוק?

בניגוד לעבירות אחרות אותם אפשר לראות בעיניים בצורה ברורה, בכדי לדעת שנהג מסוים הוא שיכור, יש צורך ביותר מסתם מראה עיניים. בדיוק בשביל זה ישנם מכשירים בשימוש המשטרה אשר המוכר שבהם הוא ה"ינשוף", אשר מודד את רמת האלכוהול אשר בגופו של הנהג. במקרה ונמצא בגופו של הנהג ריכוז של אלכוהול של מעל 240 מיקרוגרם בליטר אחד של אוויר נשוף, הוא נחשב לשיכור לפי החוק. עם זאת, לפי פסיקת בית המשפט המשטרה אוכפת רק בריכוז של מעל 290 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף. כל זאת כאשר מדובר על נהג מכל גיל 24 עם וותק של שנתיים רישיון, אך אם מדובר על נהג צעיר יותר או עם וותק של פחות משנתיים, 50 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף מספיקים בשביל להיחשב שיכורים לפי החוק. גם נהגי רכב ציבורי כמו משאיות או אוטובוסים נחשבים לעניין זה ככאלה שאסורים אפילו ב – 50 מיקרוגרם של אלכוהול.

מה לעשות אם נתפסתי על נהיגה בשכרות?

מאחר וסירוב לבדיקת נשיפה הופך את הנהג לכזה שבחזקת שיכור, אין באמת יעילות לסירוב לבדיקה, ואף להפך – יותר קשה להתמודד עם החזקה הזאת. לעומת זאת כאשר הנהג כן נבדק פנייה אל עורך דין תעבורה יכול לעזור על ידי כך שעורך הדין ימצא פתח להוכיח שאין הצדקה לדו"ח מחמת סיבות שונות, כמו למשל תקלה במכשיר המדידה וכדומה, ועל ידי כך ינסה לבטל או להפחית מהעונש החמור. עורך דין בן שחר יריב המתמחה בתעבורה בבאר שבע אשר מתעסק בנושאים כמו נהיגה בשכרות עונשים, ביטול פסילה מנהלית או מחיקת נקודות תעבורה, ובין היתר גם בהגנה על נהגים שנתפסו בעבירת נהיגה בשכרות.

מוזמנים לקרוא גם על מהירות מופרזת שלילה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן