מהירות מופרזת שלילה

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

מהירות מופרזת שלילה

אחת העבירות החמורות ביותר בדיני התעבורה היא עבירת מהירות מופרזת. המשטרה חקרה היטב את הנושאים הנפוצים ביותר הגורמים לתאונות דרכים ובממצאי המחקר שלהם התגלה כי אחת הסיבות העיקריות הייתה נהיגה במהירות מופרזת. משום כך החלה המשטרה ומערכת המשפט בישראל לאכוף בצורה מוגברת וחמורה יותר בכל הקשור למהירות מופרזת. זו הסיבה מדוע מהירות מופרזת מרמה מסוימת יגרור לגרור שלילת רישיון באופן מידי על ידי קצין משטרה במקום. כמו גם זימון העמדה לדין בבית המשפט מה שעשוי להוביל את הנאשם לעונשים כבדים בהרבה. לכל מקרה שבו נתפסתם נוהגים בשלילה פנו באופן מידי אל עורך דין תעבורה מנוסה ומקצועי שילווה אתכם בתהליך ויעשה כל שביכולתו למזער את הנזקים ולהקל על העונש שלכם. במקרים מסומים אף לפסול את נקודות התעבורה שנצברו לכם.

איך אוכפים את עבירות המהירות בכבישים?

מהירות מופרזת שלילה היא עבירת מהירות מופרזת כל כך חמורה שהיא עשויה לגרור את שלילת/פסילת הרישיון שלכם באופן מידי על ידי שוטר בדרגת קצין במקום. עבירות תנועה מסכנות את עוברי הדרך בכביש וכן את הנהגים האחרים. מדובר בעבירה מסכנת חיים ולכן הסבלנות של בית המשפט ושל המשטרה בנושא הינה קצרה עד לא קיימת. כדי לאכוף בצורה מוגברת את נושא עבירות המהירות בכבישים המשטרה עושה שימוש ב:

  • ממל"ז – אקדח לייזר מיוחד שבו השוטר מכוון את אקדח הלייזר על הרכב הנוסע ובאמצעות לייזר המשוגרת לרכב הנמדד מתקבלת החזרת תשובת המהירות.
  • מצלמת א-3 – מצלמה מיוחדת המותקנת על הכביש ב 2 לולאות ומחשבת את מהירות הנסיעה של הרכב מנקודה א' לנקודה ב' בהן מותקנות הלולאות. בסמוך תהיה מצלמה שתדאג לתעד את הרכב העובר על המהירות המותרת.
  • הדבורה – מכמונת מהירות המחוברת לניידת באמצעות רדאר מיוחד המחשב את מהירות הנסיעה של הרכבים מאחור, מלפנים או לצד הניידת.

הענישה בגין מהירות מופרזת:

מהירות מופרזת שלילה היא לא מילה גסה בכל הקשור לעבירות מהירות. עבירות מהירות "קטנות" יותר יעלו בקנס כספי ונקודות אולם מרמת סיכון מסוימת תיתכן גם שלילת רישיון והעמדה לדין. אם אתם תושבי באר שבע והסביבה תוכלו למצוא את עו"ד בן שחר יריב ממשרדינו שיספק לכם שירותי עורך דין לתעבורה בבאר שבע ויסייע לכם למזער את הנזקים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן