עורך דין נזיקין

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

עורך דין נזיקין

תחום הנזיקין רחב מאד, וכולל בתוכו תביעות נזיקין בתחומים מגוונים: תאונות דרכים, פגיעה בעבודה, תביעות ביטוח לאומי, תביעות רשלנות רפואית, תביעות ממשרד הביטחון, תאונות תלמידים, תביעות מחברות ביטוח ועוד.
נפרט לגבי מספר תביעות בתחום הנזיקין:

עורך דין נזיקין בתחום תאונות דרכים

לצערנו תאונות דרכים שכיחות בישראל, אם נקלעתם לתאונת דרכים, חשוב לפנות לעורך דין נזיקין מומחה במידה ונגרם נזק גוף כתוצאה מהתאונה. מומלץ שתפנו לעו"ד ולא ישירות לחברת הביטוח. עורך דין נזיקין מומלץ מומחה בתחום יידע להדריך אתכם שלב אחר שלב כיצד תמצו את מלוא הפיצויים באפשרותכם לקבל כגון דמי תאונה.
לגבי תאונות דרכים, נקבע בחוק פקודת ביטוח רכב מנועי, שכל בעל רכב חייב לכסות את רכבו בביטוח חובה, מטרת ביטוח החובה היא לכסות את נזקי הגוף אם ייגרמו כתוצאה מתאונה, ללא קשר למידת האשמה של הנפגע בתאונה. כל בעל רכב רשאי לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את רכבו, הולך רגל יתבע את חברת הביטוח של הרכב הפוגע ואילו במקרה שלא ניתן לאתר את הרכב הפוגע כמו בתאונת פגע וברח ניתן לתבוע את התאגיד הממשלתי שהוקם לצורך כך ונקרא הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים (קרנית)

עורך דין נזיקין בתחום תאונות עבודה

תאונה שהתרחשה במקום העבודה או שנגרמה כתוצאה מביצוע תפקידו של העובד ואף אם התרחשה בדרך לעבודה, ובמהלך הפסקה של עובדים, נחשבת תאונת עבודה. הנפגע רשאי לתבוע את הביטוח לאומי למימון הטיפול הרפואי לו נזקק כתוצאה מהתאונה. במידה בעקבות הפגיעה בעבודה, נפגעה לחלוטין יכולתו של האדם להשתכר, הדבר נחשב לנכות מעבודה שגרמה לאובדן מלא של כושר עבודה, והוא רשאי לתבוע קצבה חודשית מהביטוח הלאומי. לעומת זאת ייתכן מצב שבו נפגע כושר העבודה של האדם בעקבות הפגיעה בעבודה באופן חלקי, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בכך שהוא יכול לעבוד בהיקף משרה נמוך ממה שיכל בעבר, מה שיוביל להורדה בשכר, או לא יוכל להמשיך לעבוד בתחום בו עסק וייאלץ לעבוד בתחום אחר בו רמת השכר נמוכה יותר וגם במקרה זה הוא רשאי לתבוע מביטוח לאומי פיצוי.

תביעות ביטוח לאומי

ביטוח לאומי הוא הגוף המרכזי מטעם הממשלה האמור לתת במצב של מחלות ומוגבלויות שונות אשר פוגעות ביכולת האדם לנהל אורח חיים תקין, על פי קריטריונים שהוגדרו, קצבאות והטבות שונות אשר יאפשרו לאנשים אלה קיום בכבוד. התביעות שניתן להגיש לביטוח לאומי הן תביעות חולים, במצבים בהם המחלה פוגעת בתפקוד, תביעות נפגעי עבודה, תביעות נכות ותביעות נפגעי פעולות איבה. לצערנו לעיתים הפונים לביטוח לאומי חווים אטימות באשר להכרה במצבם ובזכאותם ומתקשים להתמודד עם הבירוקרטיה שהתהליך קבלת הזכויות דורש, לכן מומלץ לפנות לעורך דין  נזיקין מומחה בתחום שינהל את התביעה מול ביטוח לאומי.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן