נכות מעבודה

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

נכות מעבודה

נכות מעבודה היא מצב המוגדר כנכות שנגרמה לעובד שנגרמה מתאונת עבודה או ממחלת מקצוע.
כשמדובר על תאונת עבודה לעיתים הנכות היא זמנית, ולעיתים קבועה, וכן אחוזי הנכות משתנים ובהתאם כמובן, גובה הסיוע לו זכאי הנפגע מהביטוח הלאומי.

מה נחשב לנכות מעבודה?

תאונות עבודה

תאונות שהתרחשו במסגרת העבודה, בתוך מקום העבודה או בסמוך אליו, ואף בדרך לעבודה נחשבות תאונות עבודה. נפרט מקרים שונים: אדם שנפגע במקום עבודתו, ייתכן שזה קרה בזמן שהיה עסוק בביצוע תפקידיו בעבודה, כמו קצב שנחתך בידו מהסכין בה השתמש, ייתכן שלא היה לזה קשר לביצוע תפקידיו, הוא פשוט נתקל בחפץ בעבודה ונפל. אדם שחלילה חווה תקיפה מכל סוג (גם תקיפה מינית חלילה נחשבת תקיפה) במקום העבודה, וכן אפילו אם התאונה התרחשה בשעה שהעובד היה בדרכו לעבודה, או בשעה שחזר ממנה. תאונות עבודה יכולות לגרום לנכות מעבודה. במצב זה יש להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה להגשת תביעת נכות או קבלת פיצויים ומימוש זכויות בעקבות פגיעה בעבודה.

מחלות מקצוע

מחלות מקצוע מהן? עובדים אשר במסגרת עבודתם נדרשים לבצע פעולות פיזיות, חוזרות ונשנות במשך תקופה ממושכת שעלולות לגרום נזק מעצם ההצטברות של פעולות אלה דוגמה לדבר: טלפנית ששימוש ממושך באוזניות במקום עבודתה גרם בסופו של דבר לירידה ניכרת בשמיעה.
גם חשיפה ממושכת במקום העבודה לחומרים מסוכנים או לקרינה, הגם שחומרים אלה או רמת הקרינה אינם ברמה שמסכנת אבל חשיפה מצטברת לאורך זמן ממושך כן עלולה לגרום לנזק מצטבר. החיים מלאים מאורעות בלתי צפויים, תאונת עבודה היא מאורע בלתי צפוי, שיכול להיות שיחלוף כמאורע בלתי נעים, שהשפיע באופן זמני על המצב הרפואי של האדם, ועל כושר עבודתו אך למצער הוא גם עלול להשאיר בעקבותיו נזק בלתי הפיך שמשפיע על הבריאות, התפקוד ועל כושר העבודה. מצב זה נקרא נכות מעבודה.

הזכאות מביטוח לאומי במקרה שנגרמת נכות מעבודה:

נכות זמנית

-כאשר אחוז הנכות הקבועה שנשארה לו בעקבות תאונת העבודה הוא 9%-19%, יהיה זכאי למענק חד פעמי מביטוח לאומי.
אם העובד הוגדר כבעל נכות זמנית בשיעור של 9% ומעלה, יהיה זכאי לקצבה חודשית כל עוד הוא סובל מהנכות הזמנית.
כאשר מדובר במצב שבו התאונה גרמה לעובד למורך להפחית את שעות עבודתו בשל הטיפולים הרפואיים והמצב הרפואי שנגרמו בעקבות תאונת העבודה, החלק היחסי של יום העבודה ממנו נעדר ישולם לו ע"י ביטוח לאומי.

נכה נזקק

– אם הפגיעה גרמה לאדם נכות של 100% באופן זמני, ניתן להגיש תביעת נכה נזקק לתקופה קצובה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן