דמי תאונה – שאלות נפוצות

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

דמי תאונה

האם יש מגבלת זמן לתביעת תאונות דרכים?

מגבלת הזמן לתביעת תאונות דרכים היא 7 שנים מיום התאונה, או 7 שנים מאז הגיעו של הנפגע לגיל 18 כאשר מדובר באדם שהיה קטין בעת התאונה. עם זאת, תוקף הפקיעה של פוליסה פרטי הוא בחלוף 3 שנים מיום התאונה ולכן חשוב מאוד להתקדם עם תהליך התביעה מיד לאחר קרות התאונה.

אילו ראיות צריך לצורך תביעת דמי תאונה?

כאשר תובעים דמי תאונה, תיעוד טוב יכול לעשות את ההבדל בין ניצחון להפסד. חשוב לרשום בראשי פרקים את כל הפרטים הזכורים לכם על התאונה. לאחר מכן מומלץ לעבור על ראשי הפרקים ולהרחיב אותם על מנת לכלול כמה שיותר פרטים, אפילו אלה שנראים חסרי משמעות. חשוב לשמור על כל התיעוד והקבלות הקשורים לתאונה כולל:

  • צילומי הרכב וזירת התאונה.
  • צילומי פציעות מיד לאחר תאונת הדרכים.
  • תזכירים, הזמנות מרשם וקבלות הקשורות לטיפול הרפואי, כולל צילומי רנטגן ופרטי ביקורים אצל פיזיותרפיסט, רופא משפחה, חדר מיון או כירופרקט. חשוב לוודא שהתיעוד הדרוש חתום ומתוארך כדי שלא יבוטל בגלל שגיאה טכנית.
  • חובה לשמור קבלות על כל העלויות השונות שהיו תוצאה ישירה של התאונה – תשלום עבור שירות מוניות, עלות שכירת טיפול בילדים, ביטול כרטיסי טיסה וכו'.
  • מכתב ממעסיק המאמת את שעות העבודה האבודות בו המעסיק מציין את גובה השכר.

כיצד אפשר לשפר את סיכויי התביעה?

מומלץ לנהל יומן יומי עם רישום מדויק של כל פגיעה שלא ניתן לאמת בקבלות. לדוגמא, אם נפצעת בתאונת דרכים תעד את חוסר הנוחות והכאב שעברת, כיצד הגעת לבית החולים לצורך טיפול ראשוני, טיפולים נוספים ומעקב וכיצד פגעה התאונה במצב הנפשי שלך.

תיעוד המצב הנפשי הוא אחד הדברים החשובים ביותר ביומן היומי. חשוב לתאר בפרוטרוט את המצב הרגשי שלך ברוב הימים (חשוב לספר את האמת ולא לנסות להגזים את הפגיעה!). יש לציין כל קושי עליהם עליך להתגבר על בסיס יומי. כל זה יעזור לחזק את המקרה שלך ולהביא לך את הפיצוי המגיע לך!

מהו גובה דמי תאונה הממוצע?

גובה דמי תאונה בגין פגיעה בתאונת דרכים יכולים להשתנות באופן דרסטי בין מקרה למקרה, ולכן יהיה בלתי נבון מצידנו לתת לך מספר לפני ששמענו את פרטי המקרה. לא כל פגיעה בתאונות דרכים זהה, כלומר התשלומים לתביעת בגין תאונות דרכים יכולים להשתנות ממקרה למקרה. הגישה הטובה ביותר לקבלת הערכה מדויקת לגבי גובה הפיצוי בתאונת דרכים שתוכל לתבוע בגין פגיעה היא לדבר איתנו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן