נקודות של משרד הרישוי

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

דיני תעבורה

עבירות תנועה הם אולי סוג העבירות היותר שכיחות ברחבי בעולם. את רישיון הנהיגה אפשר להוציא כבר בגיל מאוד צעיר, וישנם לא מעט נהגים שלא ממש מתייחסים בצורה רצינית לחוקי התנועה. עם זאת, גם נהג אחראי אשר משתדל להקפיד על חוקי התנועה חוטא לעיתים בעבירות תנועה כאלה ואחרות, אם זה בכוונה או אפילו מחוסר שימת לב. שיטת הענישה המקובלת לעבירות תנועה היא מתן קנס כספי לנהג, אשר ירתיע אותו מלבצע עוד עבירות, ואת כל הנהגים לבצע עבירות תנועה. עם זאת, ישנה בעיה מובנית בשיטת הקנסות הכספיים, משום שמלבד תשלום אין כל אמצעי הרתעה אחר מלבצע את העבירה, כך שלמשל אדם שהפרוטה מצויה בכיסו, אינו מפחד מלבצע עבירות שוב ושוב. מהסיבה הזאת הומצאה שיטת הנקודות של משרד הרישוי.

מהי השיטה וכיצד נצברות נקודות של משרד הרישוי?

שיטת הנקודות של משרד הרישוי עובדת במקביל לתשלום הכספי, וקובעת כי כאשר נהג מבצע עבירת תנועה, נצברים לחובתו מספר נקודות לפי חומרת העבירה, אשר לפי הנקבע בחוק כל מספר נקודות שנצבר מעניק עונש אחר לנהג. לדוגמא, עד 10 נקודות אין דרישה לתיקון מנהלי והנקודות נמחקות לאחר שנתיים, אך אם הנהג יבצע עוד עבירה ויעבור את 10 הנקודות הוא יחויב בהליכי תיקון מנהלי כגון קורס נהיגה נכונה בסיסי ומבחן, אשר אם לא יעשה אותם לא יוכל להמשיך להחזיק ברישיונו. ככל שכמות הנקודות גדולה יותר, כך העונש והזמן בו נמחקים העבירות עולה.

מחיקת נקודות תעבורה בעזרת עורך דין לתעבורה

במקרים רבים הנקודות של משרד הרישוי הם לא גזירת גורל, עורך דין תעבורה הוא עורך דין אשר מתמחה בדיני התעבורה, ופעמים רבות יוכל לעזור לכם ולמחוק את הנקודות. הדרך לכך עוברת בהגשה בקשה להישפט על הדו"ח, שם עורך הדין משתמש בידיעותיו וניסיונו בכדי למחוק או להפחית את הנקודות שהתקבלו מחמת הדו"ח. משרד עו"ד בן שחר יריב מתמחים בנושאי התעבורה בבאר שבע אשר יוכל לתת מענה לכל אדם שמעוניין לעשות כל מה שאפשר בשביל למחוק או להקל מעונש הנקודות שנקבע לו בדו"ח.

יריב בן שחר הוא עורך דין תעבורה בבאר שבע שיוכל לעזור לכם ולייעץ לכם בנושא מחיקת נקודות תעבורה.

מוזמנים לקרוא גם על מהירות מופרזת שלילה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן