תביעת תאונת עבודה

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

תביעת תאונת עבודה

האם התרחשה חבלה שפגעה בכם במקום העבודה? אולי נפגעתם בעודכם ממהרים להגיע למקום עבודתכם או לחזור ממנו? האם אתם מתמודדים עם בעיה רפואית שהנכם משערים שנוצרה כתוצאה מפעילות תדירה שאתם עושים במקום העבודה באופן שוטף? מקווים שלא- אך אם כן, אל תמשיכו לסבול בשקט, בדקו האם אתם יכולים להגיש תביעת תאונת עבודה, רצוי להיעזר בעורך דין נזיקין מומלץ שילווה אתכם בתהליך!

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל תאונה שהתרחשה ויש בה קשר למקום העבודה. ייתכן שהיא התרחשה ממש כתוצאה ישירה מפגיעה של עובד בשעת מילוי תפקידו, אך גם אם אין קשר בין מילוי התפקיד לתאונה, עצם זה שהתרחשה במקום העבודה מגדיר אתה כתאונת עבודה. כשאומרים מקום העבודה אין הכוונה רק למקום עצמו, אלא גם לסביבתו הקרובה. יותר מזה, אם העובד יצא לאכול במקום כמו מסעדה בשעת ההפסקה (הפסקה נחשבת עד 3 שעות) והתאונה התרחשה במקום בו סעד- היא גם נחשבת לפגיעה בעבודה. כמו כן כל תאונה שהתרחשה בדרך לעבודה או בדרך חזור- נחשבת גם היא לתאונת עבודה.

הגשת תביעת תאונת עבודה

פגיעה זמנית בכושר העבודה

כאשר מדובר בפגיעה שגרמה לצורך בטיפול רפואי הביטוח הלאומי מממן בעבור העובדים שנפגעו במהלך העסקתם את הטיפול הרפואי לו נזקקו כתוצאה מהפגיעה, לרבות עזרה ראשונה, ניידת מד"א, אשפוז ראשוני, ובנוסף למימון ההוצאות הרפואיות, אדם שחווה תאונת עבודה זכאי לקבלתם של דמי פגיעה מטעם המוסד לביטוח לאומי לפיכך, אדם שנפגע וכאשר עבודתו זכאי בהתאם למידת הפגיעה ממנה סובל למימון של עד 16 שבועות מלאים שבהם מקבל מהביטוח הלאומי 75% מהכנסותיו ב3 החודשים שקדמו לחודש בו נפגע. על מנת לקבל את דמי הפגיעה על העובד להגיש תביעת תאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי ולצרף אליה חוות דעת רפואית כי בעקבות פגיעתו לא היה כשיר לעבוד, חשוב לציין כי הגשת התביעה הנ"ל אפשרת עד 12 חודש בלבד ממועד הפגיעה

פגיעה שגרמה לנכות קבועה

כמו בכל תאונה, גם בתאונת עבודה אנו מקווים להתאושש ולחזור לשגרת חיינו הרגילה. אבל מה קורה אם נותרות מהתאונה השלכות קבועות חלילה? אם בעקבות התאונה נקבעים לאדם אחוזי נכות קבועים והללו משפיעים על המשך יכולתו לעבוד ולהשתכר, ברמות שונות, זו נחשבת לפגיעה בכושר העבודה. בהתאם לרמת הפגיעה חלילה האדם יהיה זכאי לפיצויים ועליו להגיש תביעת נכות. כעל הסקאלה נמצאים אלה שאיבדו לגמרי את כושר עבודתם בעקבות הנכות שנגרמה מהתאונה, וכלל אינם יכולים לחזור לעבוד ויש שיכולים לחזור לעבוד אולם לא תמיד באותו תפקיד ובאותו היקף משרה, וגם הם זכאים לקצבה מותאמת לירידה בכושר עבודתם והשתכרותם.
שיכול לבוא לידי ביטוי בכך שהוא יכול לעבוד בהיקף משרה נמוך ממה שיכל בעבר, מה שיוביל להורדה בשכר, או לא יוכל להמשיך לעבוד בתחום בו עסק וייאלץ לעבוד בתחום אחר בו רמת השכר נמוכה יותר.

מוזמנים להתייעץ איתנו, עורכי דין לתאונות עבודה, אם הנכם מעוניינים להגיש תביעת תאונת עבודה.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן