עורך דין לתאונות עבודה

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

עורך דין לענייני עבודה

החיים מלאים מאורעות בלתי צפויים, תאונת עבודה היא מאורע בלתי צפוי, שיכול להיות שיחלוף כמאורע בלתי נעים, שהשפיע באופן זמני על המצב הרפואי של האדם, ועל כושר עבודתו אך למצער הוא גם עלול להשאיר בעקבותיו נזק בלתי הפיך שמשפיע על הבריאות, התפקוד ועל כושר העבודה. פגיעה בעבודה נחלקת לשני סוגים: תאונת עבודה ומחלת מקצוע.

תאונות עבודה

פגיעה בעבודה היא התרחשות שפגעה בעובד, בשעת עבודתו ומילוי תפקידו בעבודה, בין אם עקב העבודה ובין אם התרחשה במקום העבודה, אף ללא קשר למילוי תפקידו. כמו היתקלות בחפץ או באדם אחר. גם פגיעה שהתרחשה לא במקום העבודה עצמו אלא בסמוך אליו, נחשבת לתאונת עבודה. וכן גם אם התאונה התרחשה שלא במקום העבודה, אלא במקום בו סועד העובד את ארוחתו בשעת ההפסקה, ובלבד שההפסקה לא תעלה על 3 שעות, וכן תאונות שאירעו בדרך לעבודה ובחזור ממנה- נחשבות עלפי חוק ביטוח לאומי כתאונות עבודה. במצב כזה יש להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה להגשת תביעה.

מחלת מקצוע

יש מקומות עבודה בהם העובדים הבאים במגע עם חומרים מסוכנים, או נחשפים לקרינה, אלו דוגמאות לחשיפה שאינה גורמת נזק אם נחשפים לאלמנטים אלה באופן חד פעמי או במשך קצר, אולם חשיפה חוזרת ונשנית, במשך תקופה ארוכה עלולה ליצור נזק מצטבר.

יש עובדים שבמסגרת עבודתם עושים פעולה טכנית במשך זמן ממושך, גם פה יש סיכון שפעולה שאינה מזיקה אם נעשית למשך זמן קצר, עלולה לגרום נזק אם תיעשה למשך זמן ממושך. ניתן לתת דוגמה לכך מעבודות סבלות שאם מתבצעות באופן מתמשך קיים בהם סיכון לבעיות גב, ואפילו עבודה המצריכה הקלדה מרובה או שימוש ממושך בעכבר המחשב, עלולה לייצר נזק מצטבר וליצר מצב של נכות מעבודה.
אם נוצרה פגיעה ממשית וקבועה בעקבות הנ"ל הדבר נחשב על פי חוק ביטוח לאומי כמחלת מקצוע. חוק הביטוח הלאומי מגדיר מחלת מקצוע כמחלה שנגרמה לעובד בזמן עבודתו או כתוצאה מעבודתו מגורמים כמו חשיפה ממושכת לחומרים מסוכנים, קרינה, או על ידי פעולות תדירות שנעשו במשך תקופה ארוכה והצטברו עם הזמן לכדי פגיעה ממשית. במצב כזה יש להיעזר בעורך דין לתאונות עבודה להגשת תביעת נכות.

ממשו את זכויותיכם עם עורך דין לתאונות עבודה

אם אתם מזהים את עצמכם, באחד מהמקרים הללו. פנו בהקדם לעורך דין לתאונות עבודה מומחה בהגשת תביעות לגבי פגיעות שהתרחשו בעבודה, לא מומלץ לפנות באופן עצמאי לביטוח לאומי, ללא הכרת הקריטריונים השונים וסדר הפעולות הנכון והמומלץ בפניה לביטוח לאומי. כדי למצות את מלוא זכויותיכם, איש המקצוע יוכל לעזור לכם בכך ולהביא אתכם לתוצאות הרצויות ולפיצויים המקסימליים המגיעים לכם.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן