פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

לצערנו הרב, תאונות הן אחד מ10 גורמי המוות השכיחים בישראל, ובמספרים, ניתן לראות כי מתרחשות בישראל עשרות אלפי תאונות דרכים בשנה, כשהתוצאות העגומות מראות על מאות הרוגים בעקבות כך, ועוד אלפים הנותרים עם נכות שתלווה אותם לשארית חייהם.
חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כללים שעל פיהם נקבעים הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. נפגעים בתאונות דרכים עשויים להיות נפגעים שנפצעו בתאונה או במקרה שבו נהרגו חלילה בתאונה, התלויים בהם זכאים לפיצויים כגון דמי תאונה. החוק קובע כי תשלום הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים יבוצע על ידי חברת הביטוח בה מבוטח הנהג הפוגע. רצוי להיעזר בעו"ד נזיקין מומלץ שיוודא שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם.

מה קורה כאשר אין בתמונה חברת ביטוח?

ישנם מקרים בהם אין חברת ביטוח שניתן להפנות אליה את תביעת הפיצויים, אם זה בגלל שלא ידועה זהות הנהג הפוגע, אם בגלל שהנהג הפוגע אינו מבוטח, או שהביטוח אינו מכסה מקרה זה, ואם זה מקרה קצה של חברת ביטוח הנמצאת בהליכי פירוק. במקרים אלו, החוק קובע כי הפיצויים ישולמו לנפגע מהתאגיד הציבורי הנקרא "קרן לפיצויי נפגעי תאונות דרכים".

המדדים על פיהם נקבעים פיצויים לנפגעי תאונות דרכים במקרה פציעה

כדי לקבוע את גובה הפיצויים במקרה פציעה בתאונת דרכים, נלקחים בחשבון המדדים הבאים: אחוז הנכות בעקבות התאונה איתו נשאר הנפגע, גיל הנפגע ושיעור השתכרותו טרם התאונה, פוטנציאל השתכרותו העתידית, מידת הפגיעה בתפקודי היום יום שנגרמה בעקבות התאונה, וכן עלות הטיפולים הרפואיים וטיפולים אחרים שיידרש להם בעקבות התאונה.

המדדים על פיהם נקבעים הפיצויים במקרה מוות

במקרה מוות חלילה, דורשי הפיצויים הם אלו התלויים בהרוג בתאונה, ולכן נבחנת מידת התלות שלהם בהרוג, ומידת הפגיעה של קרובי משפחה אחרים ככל שישנם, בנוסף ישוקללו לצורך קביעת הפיצויים גיל ההרוג, עיסוקו וכושר השתכרותו קודם התאונה.

חשוב להיעזר בעו"ד מומחה בתחום פיצויים לנפגעי תאונות דרכים

כאמור, הגורם המפצה את נפגעי התאונה הם חברות הביטוח. הללו, כחברות כלכליות, אינן ממהרות לפתוח את כיסן כדי לפצות את נפגעי התאונה ביד רחבה. וגם כאשר הן קובעות גובה פיצוי, הן מציעות את הפיצוי הנמוך ביותר האפשרי. ולכן כדי למצות את מלוא זכויותיכם, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום פיצויים לאחר תאונות דרכים שיידע לפעול באופן מקצועי למקסום גובה הפיצויים המגיעים לכם. הדבר תלוי בשלל גורמים, רפואיים ומשפטיים, שחשוב לדעת כיצד לפעול מולם ולהציג את הדברים בצורה נכונה. הנתונים מראים כי פנייה באופן עצמאי לחברות הביטוח לצורך קבלת פיצוי, הביאה להסכמת הנפגע לשיעור פיצויים נמוך משמעותית מהמגיע לו.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

Call Now Button דילוג לתוכן