עורך דין מקרקעין

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

מאמרים - מידע משפטי

תחום דיני המקרקעין הוא מהתחומים המורכבים בעולם המשפטי, הן בשל העובדה שהוא דורש ידע רחב מאוד בשלל נושאים וסעיפים הנוגעים לתחום המקרקעין וניסיון רב בתחום והן בשל העובדה שעיסקאות נדל"ן הן מהעיסקאות הגדולות והיקרות ביותר שנערכות.

ליווי מקצועי של עורך דין לענייני מקרקעין באר שבע בבאר שבע והסביבה עשוי למנוע טעויות קריטיות בעסקאות נדל"ן שעשויות להוביל להפסדים כספיים צורבים ועיכובים קריטיים במקרים מסוימים ואף לביטול עסקאות או לחלופין לחתימה על עסקאות בעייתיות.

הסכמים בתחום הנדל"ן מגוונים מאוד מאד וכוללים חוזים מסוגים שונים, של עסקאות מורכבות ועסקאות פשוטות כגון הסכמי שיפוצים, הסכמי רכישת דירות, הסכמים בתחום ההתחדשות העירונית- תמ"א 38 ופינוי בינוי, הסכמי קבוצות רכישה, הסכמי שכירות ועוד.

הסכמי שיפוצים

הסכמי שיפוצים מסדירים את היחסים בין הקבלן המשפץ ללקוח, הסכם שיפוצים טוב יכלול את כל הנושאים הרלוונטיים לשיפוץ עד לפרטים הקטנים ביותר. ההסכם יתייחס לזמני העבודה, ויגדיר תאריכים להתחלה וסיום של העבודה. מספר העובדים, איכות החומרים תמחור תוספות בניה וכן מנגנון תשלום מוסדר על פי שלבי העבודה

הסכמי קבוצות רכישה

עורך דין מקרקעין יבדוק היטב את המוניטין  והחוסן הכלכלי של היזם, בנוסף הוא יוודא את זכויות הקבוצה מול זכויות בעל הקרקע עליו יוקם הפרויקט, יוודא שקיים ליווי בנקאי או ערבויות בנקאיות, מה שחשוב מאד להגנה על כספי הרוכש, יבדוק כי קיים מסלול של תשלומים בהתאם להתקדמות של הפרויקט, יבקש לקבל דו"ח אפס מיזמי הפרויקט, יבדוק מי הגורמים המהווים את הוועד, איך מתנהלת קבלת ההחלטות בשם הקבוצה, אופי ההסכמים מול הקבלנים המבצעים את הבניה ופרטי ההסכמים מולם.

בקבוצות רכישה התייעצות של הרוכש עם עורך דין מקרקעין קריטית משום שעל פי רוב מדובר כאמור בעסקאות מורכבות הכוללות תחומים רבים ומורכבים המצריכים הבנה מקצועית מעמיקה וידע רחב וזאת במטרה לחתום על עסקה אטרקטיבית ולהימנע מעגמות נפש והפסדים כספיים.

הסכמי רכישת דירה

עסקת רכישת דירה מצריכה ליווי משפטי לאורך כל התהליך, החל מבדיקה של דרכי המימון ומועדי התשלומים, יש לבחון את הנכס מכל ההיבטים המשפטיים כדי לבדוק שכל הפרמטרים של העסקה תקינים בין הנושאים הנבדקים הם היתרי בניה, תוכניות בניה ובדיקה ברשות המקומית, בנוסף חשוב לבדוק את רישום הנכס בטאבו ולהתייחס לבעלות על הנכס, שעבודים ועיקולים ככל שקיימים.

בכל מקרה הדורש הסדרה של המוכר, כגון חריגת בניה הדורשת הכשרה שלה נדרוש זאת מהמוכר קודם מועד המסירה נדאג לכך שיהיו התחייבויות של המוכר לכך שסוכמו ונחמו בכתב ולאחר הטיפול של המוכר בעניינים הדורשים זאת חשוב לוודא את תקינותם מול הגורמים הרלוונטיים כגון מחלקת ההנדסה העירונית.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן