לשון הרע- שיימינג

חוק איסור לשון הרע, עוסק בהגנה על כבודו ושמו הטוב של אדם באמצעות הטלת איסור על פרסום ביטויים, העלולים להשפילו ולבזותו. לשון הרע הינה עוולה אזרחית וגם עבירה פלילית ובעצם בשני המצבים ניתן לקבל פיצוי ללא הוכחת נזק.

חוק איסור לשון הרע, עוסק בהגנה על כבודו ושמו הטוב של אדם באמצעות הטלת איסור על פרסום ביטויים, העלולים להשפילו ולבזותו. לשון הרע הינה עוולה אזרחית וגם עבירה פלילית ובעצם בשני המצבים ניתן לקבל פיצוי ללא הוכחת  נזק.

דיני לשון הרע מכוונים במהותם לעריכת האיזון הראוי בין חופש הביטוי מחד לזכות לשם טוב מאידך.  שמו הטוב של אדם הינו ערך חשוב ומשמעותי וככזה יש להגן עליו ולקדשו. קל לקלקל שם טוב בהבל פה או מילה מיותרת, קשה עד בלתי אפשרי כמעט לתקן רושם שנוצר במקרים של פגיעה בשם טוב.

ערך זה אף מצא את מקומו בהוראת סעיף 2 לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו: "אין פוגעים בחייו, בגופו או בכבודו של אדם באשר הוא אדם", כבודו של אדם אם כן כולל גם את שמו הטוב והטחת דברי עלבון מבזים כלפיו באופן פומבי, יש בהם משום פגיעה בכבודו.

תחום עיסוק לשון הרע- שיימינג כולל:

פס
  • mmeoian לשון הרע
  • mmeoian שימיינג
  • mmeoian פגיעה בפרטיות
  • mmeoian הוצאת דיבה
לשון הרע- הוצאת דיבה

המלצת לקוחות

פס

תהליך נזיקין

פס
1
הכרת לקוח והסוגייה המשפטית
2
איסוף חומר ראיות
3
תיעוד לנזק שנגרם
4
בחירת התהליך הנכון עבור הלקוח.

לקוחות בוחרים במשרדנו לייצוג בעניין נזיקין מכיוון ש:

פס
טובת לקוח
משפט
חשיבה יצירתית

תשובות לשאלות בעניין נזיקין

פס
גידופים, קללות והתרסות אינם בהכרח עשויים לבוא בגדר לשון הרע,הפסיקה הגדירה זאת כשפת רחוב, וזאת במטרה למנוע הצפת תביעות בתי המשפט. אם זאת ישנם ביטויים קשים שהפסיקה קבעה כי הם ביטויים קשים שכן נכנסים בגדר קללות אסורות וחריגות, למשל ביטויים שקשורים לנאציזם.
שימוש במונחים גזענות, כאשר נחשפו לביטויים אלו מספר אנשים בנוסף מלבד אותו, אדם שהופנה כלפיו אותו ביטוי, מהווים לשון הרע.
מדובר בפגיעה בפרטיות, הגדרה זו היא אחת מאלה: (1) בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו, או הטרדה אחרת; (2) האזנה האסורה על פי חוק; (3) צילום אדם כשהוא ברשות היחיד; (4) פרסום תצלומו של אדם ברבים בנסיבות שבהן עלול הפרסום להשפילו או לבזותו;
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן