הסדרת מעמד בישראל

כל החדשות והעדכונים

חברת עורכי הדין בוסקילה, כהן, בן-שחר, מלכה ושות' 
אנו עושים את המיטב לעדכן אתכם במידע המשפטי הטוב ביותר.

הסדרת מעמד בישראל בני זוג זרים של אזרחים ישראלים, אם הינך מנהל/ חיים זוגיים עם מי שאינו אזרח ישראל וברצונכם להסדיר את מעמדו החוקי בישראל ההליך המדורג הינו ההליך הנדרש משרדנו מתמחה בתחום ובעל ניסיון רב ויודע לטפל בכל סוגיה המתעוררת במקצועיות וברגישות.
הגירה

הסדרת מעמד בישראל

בני זוג זרים של אזרחים ישראלים, אם הינך מנהל/ חיים זוגיים עם מי שאינו אזרח ישראל וברצונכם להסדיר את מעמדו החוקי בישראל ההליך המדורג הינו ההליך הנדרש משרדנו מתמחה בתחום ובעל ניסיון רב ויודע לטפל בכל סוגיה המתעוררת במקצועיות וברגישות.

מבוא

נישואין בין אזרחי מדינת ישראל לבני זוג אזרחי מדינות זרות הפכו לתופעה נפוצה בימינו.
בין שאר הסיבות שיצרו מצב זה, היו הרשתות החברתיות שחצו מדינות ויבשות, כניסתם של אלפי אזרחים זרים לישראל למטרות תעסוקה ואלפי מסתננים מאפריקה שהסתננו לישראל מסיבות שונות.

יש לזכור כי נישואין אינם מעניקים לבן הזוג הזר "אזרחות" באופן אוטומטי מכוח הנישואין. ולכן השאלה הנשאלת היא מהם הצעדים שעל אזרח ישראלי לנקוט לאחר שהתחתן עם אזרח/ית ממדינה והשניים מחליטים לקבוע את מקום המגורים המשותף בישראל.
התשובה לכך הינה שבני הזוג צריכים להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר בישראל וזאת על מנת שיוכלו לחיות במדינה באופן חוקי וללא חשש שמא משטרת ההגירה תגרשו מישראל.

מהו החוק ומהו ההליך הנדרש

הזכות להגיש בקשה ממשרד הפנים כי לבן או בת זוגו של אזרח ישראל תינתן אזרחות ישראלית מעוגנת בסעיף 7 בחוק האזרחות תשי"ב -1952 וכך הוא קובע:-
" בעל ואשתו שאחד מהם אזרח ישראל או שאחד מהם ביקש להתאזרח ונתקיימו בו התנאים שבסעיף 5(א) או הפטור מהם, יכול השני לקבל אזרחות ישראלית על ידי התאזרחות, אף אם לא נתקיימו בו התנאים שבסעיף 5(א)"

למעשה על פי סעיף 7 לחוק, מוסמך שר הפנים להעניק אזרחות לבן הזוג הזר אף אם לא נתקיימו בו הדרישות הכלליות הנדרשות ממי שמבקש להיות אזרח ישראל יחד עם זאת אין בהוראת חוק זו לבטל את הצורך בשיקול דעתו של שר הפנים על פי סעיף 5(ב) לחוק האזרחות.

מכאן למדים כי הרציונל העומד של סעיף חוק זה, הינו הקלה על תהליך ההתאזרחות של בן זוג של אזרח או אזרחית ישראלים מתוך כוונה לשמור על שלמות התא המשפחתי ולאפשר קיומה של מערכת זוגית.
סעיף 7 לחוק האזרחות קובע את הכלל ולצורך יישומו, גיבש משרד הפנים נוהל, אשר מטרתו לקבוע את אופן הטיפול בבקשות למתן מעמד לבני זוג זרים, הנשואים לאזרחים ישראלים.
מדובר בהליך בעל מספר שלבים המכונה "הליך מדורג", שבבסיסו בוחן משרד הפנים את כנות הקשר הזוגי בין בני הזוג, בחינת מרכז חיי בני הזוג בישראל, והאם קיימת מניעה ביטחונית או פלילית למתן האזרחות.

במסגרת ההליך מוגשת בקשה למשרד הפנים לאזרחות עבור בן או בת הזוג אליה מצורפים מסמכים דרכונים/ת.ז. תמונות דרכון, תעודת נישואין, תצהירים על אמיתות המסמכים, תעודות לידה, תעודות יושר.
לאחר בדיקת המסמכים ועריכת בדיקות נוספות ובהיעדר מניעה ביטחונית או פלילית יינתן למבקש רישיון ישיבה ועבודה בישראל למשך שישה חודשים.
בתוך תקופה זו של ששת החודשים ובהנחה שכלל המסמכים התקבלו במשרד הפנים וכלל הבדיקות החקירות והראיונות של הגורמים השונים עברו בהצלחה , יקבל בן הזוג הזר אשרה לישיבת ארעי בישראל אשרה מסוג א/5 וכניסה להליך המדורג.

האשרה לישיבת ארעי בישראל המזכה את בן הזוג הזר אף בזכויות סוציאליות נוסף להיתר לשהות בישראל ניתנת לתקופה של ארבע שנים אך מידי שנה יש להאריכה וזאת בכפוף לכך שהנישואין עדיין בתוקף וכי לא התעוררה כל מניעה ביטחונית או פלילית או מניעה אחרת.
בסוף ההליך המהווה תקופת המבחן מוענקת אזרחות לבן הזוג.
אנו ממליצים להיעזר בעורך דין שילווה אתכם במהלך כל השלבים את לקבלת האזרחות

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
שתפ במייל
שיתוף ב print
להדפסה
עוד מאמרים בנושא:
Call Now Button

צרו קשר לתיאום פגישה:

או חייגו:

דילוג לתוכן